حداقل

تعداد بازدید: 446 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
برنامه شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا ) براي واگذاري تعدادي از شركت هاي تابعه

برنامه شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا ) براي واگذاري تعدادي از شركت هاي تابعه

نشست ارائه برنامه هاي شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا) براي ساماندهي و واگذاري 157 شركت تابعه با حضور دكتر مهر عليزاده استاندار اصفهان ، اعضاي اتاق بازرگاني  ، اتاق تعاون و جمعي از مديران عامل و دست اندركاران شركت هاي مختلف دولتي ، تعاوني و خصوصي و ديگر مسئولين استان در روزدوشنبه 16 بهمن ماه سال جاري در سالن جلسات استانداري اصفهان  برگزار شد .

در اين نشست مهندس مرتضي لطفي مدير عامل شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا) نيز طي سخناني يادآور شد : با مشاركت سازمان تامين اجتماعي 157 شركت و بنگاه اقتصادي مختلف شناسايي و در قالب بورس كالا و فرابورس به بخش خصوصي واگذار مي شود .

وي افزود : با اينكار از رقابت با بخش خصوصي پرهيز كرده و به تقويت آن مي پردازيم و با برون سپاري بعضي از شركت هاي مجموعه شستا ،  اصلاح ساختاري و سرمايه اي در اين مجموعه انجام خواهد شد .

مدير عامل شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي (شستا) تصریح کرد : به دنبال تعامل بيشتر با دولت ومجلس هستيم و تا سال آينده همه مطالبات سازمان تامین اجتماعی  با بانك مركزي به گونه ای تهاتر می شود که مشکل بدهی های بانکی و تسهیلاتی که شرکت های تابعه تامین اجتماعی دریافت نموده اند حل شود  .

مهندس لطفي افزود: فرايندها و تشريفات اين واگذاري ها انجام شده و جلسات متعددي  هم برگزار شده و در آينده نيز اين جلسات ادامه خواهد داشت .

وي افزود : ما به طور جدي در اين راه وارد شده و مسئله اشتغال و حقوق شاغلين اين شركت ها بعد از واگذاري نيز مد نظر بوده و مشوق هاي لازم نيز براي خريداران در نظر گرفته شده است.

دكتر مهر عليزاده استاندار اصفهان ضمن تبريك ايام ا... دهه فجر و گراميداشت ياد و خاطره شهداي  انقلاب اسلامي ، برگزاري جلسه ارائه برنامه هاي شستا براي واگذاري شركت هاي تابعه آن راكاري مهم و در راستاي اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي برشمرد و يادآور شد : دولت با هر شيوه اي به دنبال تقويت بخش خصوصي و واگذاري واحدهاي توليدي به آن بوده و برگزاري چنين جلساتي با حضور علاقمندان  و خريداران در نوبت هاي بيشتر و با اطلاعات دقيق تر اجراي خصوصي سازي را تسهيل مي كند . وي گفت : هر دو بخش دولتي وخصوصي مسئول ساختن كشور هستند و خوب است اتاق بازرگاني اصفهان محور اين جلسات باشد و استانداري نيز تسهيلات لازم را در اين زمينه فراهم مي آورد .

در ادامه اين جلسه دكتر سعيد خدادادي مدير عامل هلدينگ صبا تامين نيز طي سخناني گفت : تا پايان سال98 خروج كامل از همه بنگاه ها با حفظ سهام 40 درصدي انجام خواهد شد و مجموعه صباتامين تا سال 1404 به 5 هلدينگ بزرگ و اصلي تبديل خواهد شد . وي ضمن برشمردن شرايط شركت هاي درحال ادغام ، پراكندگي مديريتي و عدم هم افزايي فعلي آنها را عامل اصلي اين ادغام دانست .

وي گفت : واگذاري45 شركت مد نظر به بخش خصوصي نيز موجب بهره وري بيشتر آنها خواهد شد .

دكتر خدامرادي ضمن تشريح نحوه واگذاري شركت ها به سه مرحله فراخوان ، تفاهم و عقد قرارداد واگذاري شركت ها اشاره كرده و در پايان نام 45 شركت مختلف ومتنوع توليدي قابل واگذاري در اولين مرحله واگذاري را معرفي نمود . شايان ذكر است مشخصات كامل 45 شركت مذكور در وبسايت هلدينگ صبا تامين عرضه شده است.


گالری تصاویر

روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی