حداقل

تعداد بازدید: 429 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
مدیرعامل ذوب‌ آهن خبر داد : سال 98، سال تحقق تولید بیش از سه میلیون تُن چدن

شرکت سهامی ذوب‌آهن یکی از کارخانه‌های مهم وابسته به شستا است که به بیان مدیرعامل فعلی این شرکت همواره از ذوب‌آهن به عنوان پیشکسوت در تولید مقاطع فولاد ساختمانی نام برده می‌شود. کارخانه‌ای که به عنوان صنعت مادر و یک آرمان ملی از دوره قاجار مطرح و همواره در طول تاریخ با موانع متعددی از جمله مشکلات خارجی و داخلی و محدودیت‌های مالی مواجه بود. تا اینکه در چارچوب پروتکل همکاری‌های فنی و اقتصادی دولت ایران و شوروی سابق، احداث کارخانه  ذوب‌آهن مورد توافق قرار گرفت و موافقت نامه‌ای به امضاء رسید که از 23 دی‌ماه 1344 تا امروز با فراز و نشیب‌های خاص به مسیر خود ادامه داد و در حال حاضر شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی(شستا) مهمترین و بزرگترین سهام‌دار ذوب‌آهن محسوب می‌شود. 

 

منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل شرکت سهامی ذوب‌آهن در گفت‌وگو با شستا رسانه در خصوص عملکرد سال 1397 و برنامه‌های سال1398 این شرکت سخن گفت و درباره رکورد مهمی که اواخر سال گذشته به دست آمده، توضیح داد و گفت: سال 1397 با دو کوره بلند توانستیم به رکورد تولید دو میلیون و چهارصد و ده هزار تُن چدن دست یابیم که در تاریخ ذوب‌آهن پیش از این فقط دو بار در سال‌های 1389 و 1393 چنین رکورد‌هایی زده شد.
وی با بیان اینکه برای سال 1398 پایداری در تامین مواد اولیه جزو اولویت‌های مهم ماست تصریح کرد: با ایجاد پایداری در تامین مواد اولیه برآورد ما این است که به ظرفیت تولید سه میلیون و پنجاه‌هزار تُن چدن دست ‌یابیم و روز دهم اردیبهشت‌ماه 1398 با تولید نُه‌هزار و چهارصد تُن در یک روز، موفقیت بزرگی به دست آمد و ما را برای تحقق تولید سه میلیون و پنجاه‌هزار تُن چدن امیدوار کرد.
یزدی‌زاده با بیان اینکه در سال 1397 ذوب‌آهن برای چندمین بار صادرکننده نمونه کشور شد، افزود: موفق شدیم گواهینامه CARES را که مجوز صادرات میلگرد به اروپا محسوب می‌شود و در ایران فقط ذوب‌آهن این مجوز را در اختیار داشت، بار دیگر تمدید کنیم. 
مدیرعامل شرکت سهامی ذوب‌آهن اجرای پروژه زیست محیطی موثر و فعال شدن پروژه تزریق پودر ذغال به کوره‌های بلند را از مهمترین اقدامات سال 1398 بیان کرد و افزود: با این پروژه مصرف کُک که یک محصول وارداتی است کاهش چشمگیر می‌یابد و سهامداران ما در سال 1398 از محل کاهش هزینه‌های واردات منفعت بیشتری می‌برند.
یزدی‌زاده به توان تولیدی ذوب‌آهن در تولید ریل اشاره کرد و از راه‌اندازی خط ریل به صورت موثر خبر داد و گفت: در سال 1397 ریل U 33 تولید و تحویل راه‌آهن شد و تولید ریل UIC-60 که با وزارت راه قرارداد داشتیم صورت گرفت و به زودی تحویل می‌شود.ضمناً تولید آزمایشی ریل S 49 برای مترو اصفهان با موفقیت انجام و در روزهای آتی اقدامات بعدی صورت می‌گیرد.
مدیرعامل ذوب‌آهن همچنین از راه‌اندازی یک سیستم جدید در تولید فولاد صنعتی خبر داد و تصریح کرد: با راه‌اندازی سیستم VD (گاززدایی از فولاد) که برای تولید فولاد صنعتی استفاده می‌شود در تولید فولاد ریل با سرعت بیشتری گام بر می‌داریم و با توجه به اینکه سالانه حدود دویست هزار تُن نیاز به ریل در کشور است، ذوب‌آهن می‌تواند با ورود جدی به این عرصه از خروج 150 میلیون یورو ارز در سال جلوگیری کند.
وی در پایان گفت: با توسعه مقاطع تیرآهن‌های بال پهن و طراحی H 300 که در ساختمان‌های بلند مرتبه کاربرد دارد ایمنی بیشتری برای ساختمان‌های بلند مرتبه ایجاد می‌شود و البته به نسبت تولید تیر ورق در هزینه‌های تولید نیز کاهش چشمگیری مشاهده خواهیم کرد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی