حداقل

تعداد بازدید: 281 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
در آیین پاسداشت شهدای صنعت دارو تاکید شد "داروسازان ایران پشت تحریم را می شکنند"

در آیین پاسداشت شهدای صنعت دارو تاکید شد؛

"داروسازان ایران پشت تحریم را می شکنند"

"نقش بی بدیل شهدای داروساز در پیشرفتهای دارویی و درمانی کشور"

در آیین پاسداشت قهرمانان ملی و شهدای صنعت داروسازی دست اندرکاران صنعت داروی کشور بر ایستادگی فعالان این حوزه برای خنثی کردن توطئه تحریم دارو ایجاد نارضایی بین مردم در جنگ اقتصادی تاکیدکردند. 

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ، دکتر محمدرضوانی فر، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری (شستا) در دومین آیین پاسداشت قهرمانان ملی و شهدای صنعت ‏داروسازی کشور در باغ موزه دفاع مقدس گفت:صنعت داروسازی طی ۴۰ سال اخیر فراز و فرود زیادی داشته، اما ‏به گواه همه کارشناسان بخش بزرگی از پیشرفت در شاخص‌های حوزه سلامت نسبت به قبل از انقلاب، مرهون حوزه دارو است. ‏تامین بیش از ۹۶ درصد داروهای کشور و کنترل کیفیت و قیمت دارو و غیره نقش زیادی در بهبود شاخص‌های حوزه سلامت داشته ‏است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر نوربخش و آقای تاج الدین  گفت: اقدامات برای برگزاری این مراسم از سال گذشته آغاز شد و دکتر نوربخش نیز استقبال زیادی از آن کرد.

دكتر محمد رضوانی‌فر گفت: در دومين یادواره شهدای صنعت داروسازی کشور، تاکنون ۲۵ مراسم در تمام شرکت‌ها برگزار شد و طی این مدت، سه فیلم کوتاه و یک اثر مستند از زندگی شهدا ساخته شده و مهمتر اینکه تصمیم گرفتیم پروژه‌هایی که در طول سال ۹۷ برگزار می ‌شود به نام شهدا نامگذاری شوند و تندیس مقاومت نیز طراحی گرديد.

دکتر رضوانی فر تاکید کرد:در خانواده بزرگ دارویی تامین، ۹ شهید، ۵۷فرزند شهید، ۱۲۷ جانباز و ۷۹ خانواده ایثارگر حضور دارند که از تمامی آنها تجلیل می‌شود و همچنین سردیس ۹ شهید داروسازی تامین ساخته شده است.

به گفته وی، برگزاری مسابقات ورزشی و ساخت ۳ فیلم کوتاه ویک مستند از اقداماتی است که انجام شده است.وی افزود: به منظور پاسداشت یاد شهدای داروساز، پروژه هایی که افتتاح شود به نام این شهدا نام گذاری می‌شود.

سردار حسین دهقان،مشاور نظامی فرماندهی کل قوا دیگر سخنران این مراسم افزود:شهدا بدون استثنا قبل از آنکه از لحاظ مادی از جهان جدا شوند، جسم و جان خود ‏را رها کرده بودند. شهدا شاهدی بر شهادت خود بودند. بسیاری از شهدا نحوه شهادت خود را پیش بینی کرده بودند.این اتفاق بدون ‏وجود قوت ایمانی امکانپذیر نیست.‏

وی گفت: در آیات الهی و روایات و احادیث همواره ایمان را با عمل صالح همراه می‌بینیم. ‏ایمان بدون عمل صالح بی معنی است و عمل صالح بدون پشتوانه ایمان نیز عمل قابل ارزشی نیست.

مشاور فرمانده کل قوا افزود: نمی‌توان گفت اگر کسی کاری ‏کرده و اثری از خود به جا گذاشته قابل تقدیر نیست، اما آنچه به کاری معنی می‌دهد، ایمان است. همین ایمان است که به قلب‌ها ‏می‌نشیند و لغزش را از عمل انسان می‌گیرد و ثبات قدم به فرد مومن می‌دهدو ارزش بیشتری پیدا می‌کند. بالاترین سطح عمل صالح، ‏جهاد در راه خداست و بالاترین جهاد هم جایی است که انسان به مقابله با جبهه غیر ایمانی می‌پردازد.‏

مشاور نظامی فرماندهی کل قوا بیان کرد: یکی از بارزترین جنبه‌های شهدای ما، موضوع صداقت و خلوص است. انسان‌هایی که به ‏درجه‌ای از رشد و قدرت توانگری می‌رسندکه در هیچ فعلی از خود، خودشان را نمی‌بینند. به دنبال نام خودشان نیستند و در ‏هیچ اقدامی به دنبال دیده شدن نیستند. این افراد به دنبال تقدیر و تشکر و سپاس دیگران نبودند،بلکه به دنبال گمنامی بودند. این فضای ‏روحی به معنی خلوص و صداقت است.

دهقان اظهار داشت:کسانی که در راه خدا قیام می‌کنند می‌توانند خواستار نصرت الهی باشند. البته وقتی عزم و اراده قیام برای خدا ‏وجود داشته باشد، نصرت الهی نیز اتفاق می‌افتد. اگر قیام در راه خدا اتفاق بیفتد، خدا همه راه را باز می‌کند و موانع را بر می‌دارد و ‏فرصت‌هارا خلق کرده و ذهن‌ها را فعال می‌کند. در نتیجه تمام کسانی که با طاغوت مبارزه کردند،نصرت الهی با آنها همراه است.‏

وی ادامه داد:۴۰ سال تمام و از روز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، لحظه‌ای وجود ندارد که دشمنان ودر رأس آنها آمریکا و ‏اسراییل از دشمنی علیه این نظام غافل مانده یا از تمام ابزارخود برای این دشمنی استفاده نکرده باشند.‏

مشاور نظامی فرماندهی کل قوا گفت: ترامپ و سایر مسئولان آمریکایی گفتند که جمهوری اسلامی ایران ۴۰ سالگی خود را تجربه ‏نخواهد کرد و در همین مسیر آشوب‌هایی ایجاد کردند تاجامعه از نظام فاصله بگیرد. خود دشمن بررسی کرد تا ببیند چرا اقداماتش در ‏جامعه ایران موثر نبوده، اولین موضوع رهبر بصیر است و دوم اینکه نمی‌توانند جریان‌های مخالف نظام را یکی کنند و سوم اینکه این ‏ملت با نظام خود سر آشتی دارد.

وی گفت: تا وقتی مردم با نظام اسلامی همراه است و تا وقتی فرهنگ شهادت طلبی در کشور وجود دارد، ملت ‏ایران بیمه هستند و مورد عنایت حضرت حق قرار خواهند داشت. در عین حال این ملت بایدتلاش خود را برای توانمندی بیشتر انجام ‏بدهد.‏

دکترمهدی پیرصالحی، رئیس سازمان غذا و دارو نیز در این مراسم اظهار داشت: دشمن در دوره‌های گذشته تحریم مستقیم دارو را مورد هدف قرار نداده بود،اما در این دوره به طور مستقیم دارو را هدف ‏گذاری کرده تا نارضایتی ایجاد کند.‏ تمام تلاش صنعت داروسازی باید این باشد که راه و مسیر شهدا را ادامه بدهیم تا داروی با کیفیت برای مردم تامین و تولید شود و دوره ‏تحریم را پشت سر بگذاریم.‏ تامین ارز نیز یکی از مشکلات شدید در زمینه دارو است و تمام تلاش‌مان را برای کاهش این مشکلات انجام می‌دهیم تا پاسخگوی خون ‏شهدا باشیم.

دکترعباس کبریایی ‌زاده نایب رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی گفت: توانمندی امروز حاصل مجاهدت‌هایی است که امام خمینی(ره) در ما ایجاد کرده بود و باید امروز باهمان روحیه کارها را دنبال کنیم و به سرانجام برسانیم.

درآغاز این مراسم دکتر فرهت مدیرعامل هلدینگ دارویی تامین ضمن خیر مقدم به میهمانان و تقدیر از خانواده های شهید صنعت دارویی کشور ، گزارشی از برنامه ها و چگونگی برگزاری این جشنواره ارایه کرد.

در پایان دومین یادواره شهدای صنعت دارویی کشور، ضمن تجلیل از خانواده‌های شهداي صنعت داروی کشور، غلامرضا زیوری و ولی ‌زاده ارشد، حمایل میزبانی سومین دوره از یادواره شهدای صنعت داروسازی کشور، به فرهاد زرگر مدیرعامل شرکت «شفادارو» اعطا شد.

در بخشي از مراسم دومین یادواره شهدای صنعت دارویی کشور، از تندیس زرین مقاومت، با حضور خانواده زنده‌یاد دكتر سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی فقيد، سردار دهقان، مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح، مرتضی لطفی عضو هیئت مدیره شستا، مهدی پیرصالحی رئیس سازمان غذا و دارو و برخی دیگر از مسئولان رونمایی شد.

دومین یادواره شهدای صنعت داروسازی کشور، با نام «آیین پاسداشت قهرمانان ملی ایثارگران و شهدای صنعت داروسازی کشور»، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عصرچهارشنبه ۲۶ دي ماه ۹۷، با حضور دكتر مهدی پیرصالحی رئیس سازمان غذا و دارو، دكتر محمد رضوانی‌ فر مدیرعامل شستا، دكترعباس کبریایی ‌زاده نایب رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی، سردار حسین دهقان مشاور نظامی فرماندهی کل قوا، سردار فتحعلیان ، پویا فرهت مدیرعامل شرکت سرمایه ‌گذاری تأمین (تیپکو)، جمعي از فرماندهان نظامي، شماری از مدیران شستا و هلدینگ های تابعه ، مديران حوزه دارو واصحاب رسانه، در سالن خلیج فارس «موزه انقلاب‌اسلامی و دفاع مقدس» برگزار شد.

گالری تصاویر

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی