حداقل

تعداد بازدید: 240 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
ما می توانیم ، شایستگی متخصصان ایرانی در راه اندازی 3 فاز بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان

ما می توانیم ،

شایستگی متخصصان ایرانی در راه اندازی 3 فاز بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان

 مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت : با سرمایه گذاری ارزشمند4.1 میلیارد یورویی و تاسی از شعار ما میتوانیم ، تلاش متخصصان و کارکنان توانمندو متعهد ایرانی بزودی فاز 3  پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ، مهندس مرتضی لطفی در جریان بازدید از آخرین مراحل آماده سازی فاز 3 پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در بندرعباس با قدردانی از زحمات خالصانه مدیریت عامل ، اعضای هیات مدیره ، کلیه مدیران و کارکنان جهادی این مجموعه عظیم خاطر نشانکرد: با همت والا و تلاش خالصانه شما عزیزان ، توانسته اید  شعار ما می توانیم را به بهترین شکل ممکن تعریف نمایید و با لطف خدا فاز سوم پالایشگاه طی چند هفته آینده آماده افتتاح میشود.

وی گفت : شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) با بیش از 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری (2میلیارد یورو)و سهامداری 49 درصدی در پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان ،مصمم است با مشارکت سایر سهامداران و گشايش زنجيره توليد فرآورده های نفتی منطبق براستانداردهاي روزآمد جهاني علاوه بر تامين نيازهاي داخلي، ايران را در جمع باشگاه صادركنندگان این محصولات به رقيبي پايدار رهنمون کرده است و با بهره برداري کامل فازهای در دست احداث ضمن خنثی کردن فشار تحریمهای ظالمانه امریکا ، زمینه خودکفایی کامل در تامین بنزین کشور را فراهم  کند.

مدیرعامل شستا بااشاره به اشتغال مستقیم 10هزار وغیرمستقیم  50 هزارنفر نیروی جوان و متخصص در این مجموعه افزود :پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به منظور حفظ و استمرار عملیات برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی و همچنین کاهش آلایندگی‌های محیط زیستی و خودکفایی کشور در تامین فرآورده‌های استراتژیک انرژی ایجادشده و در کنار توجه به  صادرات محصولات تولیدی،ایجاد اشتغال پایدار و استفاده از نیروهای کارامد بومی در استان هرمزگان را نیز مد نظر قرار داده است.

وی تصریح کرد: این پالایشگاه در شرایط فعلی ظرفیت دریافت ۳۶۰ هزار بشکه خوراک از میدان مشترک پارس جنوییدر روز را در قالب ۳ فاز ۱۲۰ هزار بشکه ‌ای داراست و با هدف تولید بنزین، گازوییل،گاز مایع، هیدروژن، گوگرد و سوخت جت اقدامات پالایشی خود را انجام می دهد.

مهندس لطفی بااشاره به اینکه کیفیت بنزین تولیدی در این پالایشگاه مطابق استاندارد یورو ۵ است گفت : هم اکنون به‌طور میانگین روزانه ۳۰ میلیون لیتر بنزین،روزانه ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو ۴ و روزانه 1000 تا 1200 تن گازمایع در این پالایشگاه تولید میشود ومقدار گازوئیل تولیدی در پالایشگاه تا پایان سالبه ۱۴ تا ۱۶ میلیون لیتر در روز می‌رسد.

مدیرعامل شستا با اشاره به میزان ارز استفاده شده در قالب تسهیلات ونوسانات شدید قیمت ارز خواستار استفاده از ظرفیت تبصره 13 قانون رفع موانع تولید و افزایش سقف تخفیف خوراک از 5 به 10 درصد و تبصره 1 ماده 20 در تسعیر نرخ ارز تسهیلات دریافتی شد و خاطرنشان کرد باتوجه به قیمت تمام شده و الزام فروش برخی ازمحصولات به نرخ مصوب دولت این مجموعه بزرگ قادر به پرداخت بدهی های خود نبوده و بازیان مواجه خواهد شد.

وی در پایان بازدید و گفتگو با کارکنان و مدیران این مجموعه  به نمایندگی از دکترشریعتمداری مقام عالی وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی ، دکتر محسنی بندپی مدیریت سازمان تامین اجتماعی و کلیه مدیران و کارکنان و ذینفعان گروه معظم شستا  از تلاش ارزشمند مدیریت ، کارکنان و کلیه دست اندرکاران ساخت و بهره برداری از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس تقدیرکرد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس نیز ضمن قدردانی از حمایتهای مدیریت و کارکنان مجموعه بزرگ شستااز ساخت پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس افزود: خودکفایی در امرتولید فرآورده‌های نفتی علی الخصوص فرآورده استراتژیک بنزین، پالایش 360 هزار بشکه در روز میعانات گازی و استمرار عملیات برداشت گاز غنی از میدان گازی مشترک پارس جنوبی از اهداف ماست و لحظه ای از تلاش دست برنخواهیم داشت.

مهندس محمدعلی دادور تاکید کرد: کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد و محصولات‌مان مطابق استاندارهای کیفی اروپا تولید خواهد شد. وی گفت:جلوگیری از صادرات مواد خام و تبدیل آن به فرآورده های با ارزش تر غایت ستاره خلیج فارس است و این مساله می تواند به اشتغال زایی گسترده در منطقه و کشور بیانجامد.
وی افزود:شرکت نفت ستاره خلیج فارس به عنوان اولین بنگاه تولیدی و اقتصادی استان هرمزگان دفترمرکزی شرکت را با تمام نفرات و تجهیزات به استان انتقال داد که این اقدام سالیانه میلیاردها تومان درآمد برای استان در پی خواهد داشت و باعث رونق کسب و کار درهرمزگان می شود. 

مهندس دادور افزود: با تکمیل و نصب همه قطعات فاز سوم، تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان سال به 40میلیون لیتر(حدود نیمی از مصرف کشور)در روز افزایش می‌یابد. وی گفت: این پالایشگاه ظرفیت توسعه دو فاز دیگر نیزدارد که در صورت راه اندازی ظرفیت تولید از 60 میلیون لیتر در روز عبور خواهد کرد.


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی