حداقل

تعداد بازدید: 424 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
90 درصد مدیران شستا از بدنه خود شرکت ها هستند

90 درصد مدیران شستا از بدنه خود شرکت ها هستند

مشاور رئیس جمهورو رییس هیات مدیره شستا : انتصاب مدیران شرکت ها از درون این مجموعه ها را اولویت مهم شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) عنوان کرد و گفت: از ٣٧٠ انتصاب صورت گرفته، ٩٠ درصد مدیران از بدنه خود شرکت ها هستند. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی( شستا) ، دکتراکبر ترکان در نشست هم اندیشی و همدلی دکتر محسنی بندپی سرپرست جدید وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با مدیران عالی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی افزود: با وجود محدودیت منابع و عدم دریافت حق بیمه سهم کارفرمایی دولت، سازمان تامین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگان را به موقع انجام داده است. 
رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی گفت: نظام تامین اجتماعی در کشور ما از وضعیت صندوق بیمه ای خارج شده و در حال اتکای بیشتر به بودجه دولت است که این شرایط محصول تصمیم های نادرستی است که در دولت های قبل اتخاذ شده است. 
وی با بیان اینکه بسیاری از تصمیم ها در ادوار گذشته با نیت درست اما با سواد اندک نسبت به صندوق های بازنشستگی اتخاذ شده است، ادامه داد: در سازمان تامین اجتماعی افرادی تحت پوشش قرار گرفته اند که دولت باید برای همیشه سهم کارفرمایی آنها را پرداخت کند و مکانیزم معیوبی در این حوزه ایجاد شده است. 
مشاور رئیس جمهوری گفت: در شرایط فعلی اصلاح مکانیزم فعالیت صندوق های بیمه گر و رفع مشکلات با دشواری های زیادی مواجه است و کسی جرات ورود به این مسائل را ندارد. 
رئیس هیات مدیره شستا بر اجرای کامل استراتژی خروج از بنگاه داری تاکید کرد و افزود: در حال حاضر در ٢٨5 شرکت سهام دار هستیم که پس از تکمیل برنامه خروج از بنگاه داری در ١5 شرکت اول بورس 5 تا ١5 درصد سهام خواهیم داشت. 
دکتر ترکان ادامه داد: اجرای برنامه خروج شستا از بنگاه داری موجب می شود که به جای تصدی گری و مالکیت بر چندین شرکت کوچک بخش اندکی از سهام بزرگترین و موفق ترین شرکت های کشور را در اختیار بگیریم. 
وی گفت: ما از مدیران سیاسی که در ادوار گذشته در شستا زحمت کشیدند تشکر می کنیم اما در حال حاضر در این مجموعه به مدیران حرفه ای و از بدنه شرکت ها نیاز داریم. 


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی