حداقل

تعداد بازدید: 338 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
مدیرعامل شستا: سفراء میتوانند نگرانی های فعالان اقتصادی را رفع کنند

مدیرعامل شستا:


سفراء میتوانند نگرانی های فعالان اقتصادی را رفع کنندمدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) گفت: پس از خروج یک جانبه آمریکا از برجام سفیران جمهوری اسلامی ایران می توانند در رفع نگرانی های فعالان اقتصادی موثر باشند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) ، مهندس مرتضی لطفی که در نشست مشترک سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشوربا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به میزبانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سخن می گفت، با تاکید بر اینکه شستا یکی از بزرگترین بنگاه های اقتصادی منطقه است،گفت: شستا در 9 حوزه صنعتی و تولیدی فعالیت می کند که متوسط سهم این شرکت را به حدود 30 درصد از ظرفیت تولیدی کشور می رساند.

وی سهم شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی را 8 درصد از کل بازار سرمایه کشور اعلام کرد و افزود:5 درصد از سهم صادرات کشور نیز در اختیار شستاست.

لطفی در ادامه سخنان خود برای سفیران ایران در خارج از کشور با اشاره به اینکه شرکت های زیر مجموعه شستا 1200 قلم کالا تولیدمی کنند، خاطر نشان کرد: در حوزه صادرات 50 کشور از جمله بازارهای هدف تولیدات شستا قرار دارند.

مهندس لطفی  سرمایه گذاری خارجی را یکی دیگر فعالیت های اقتصادی شستا دانست و تصریح کرد: در همین زمینه احداث برخی کارخانه های تولیدی را ازجمله دارو در کشور آذربایجان و سیمان در عراق ( که بزودی افتتاح خواهدشد) در دست اقدام داریم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در ادامه اظهارات خود به خروج یک جانبه آمریکا از برجام اشاره کرد و اظهار داشت: این مسئله برای برخی از فعالان اقتصادی در زمینه مراودات بانکی نگرانی هایی ایجاد کرده است که سفیران می توانند برای رفع این نگرانی ها اقدام موثر انجام دهند.

وی ، با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت ایرانی های خارج کشور یکی دیگر از مواردی است که نمایندگی ها و سفارتخانه های کشور می بایست نسبت به آن توجه ویژه داشته باشند خاطرنشان کرد: شستا آمادگی کافی برای سرمایه گذاری و سرمایه پذیری را دارد و ایرانیان خارج از کشور بهترین گزینه برای کمک به کشور در این زمینه هستند.

مهندس لطفی با اشاره به وجود 17 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور، افزود: ما ازسرمایه گذارانی که بخواهند در این بخش وارد شوند استقبال می کنیم و آمادگی داریم از منابع پیشنهادی در قالب فاینانس در اختیار آنها قرار دهیم.

شایان ذکر است،نشست مشترک سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با حضور دکتر ربیعی  وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی ، دکتر نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ، دکتر انصاری معاون وزارت خارجه ، دکتر سرزعیم معاون اقتصادی وزارت تعاون ، دکتر تقی زاده مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری،شماری از مدیران هلدینگها و شرکتهای تابعه وزارت تعاون و دهها نفر از سفرای ایران در اقصی نقاط جهان   به میزبانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران  در تهران برگزارشد.

 


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی