حداقل

تعداد بازدید: 261 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
مدیرعامل شستا درپیام تبریک روز صنعت ومعدن تاکید کرد "نقش بی بدیل صنعتگران در توسعه کشور"

مدیرعامل شستا درپیام تبریک روز صنعت ومعدن تاکید کرد

"نقش بی بدیل صنعتگران در توسعه کشور"

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ،در پیامی ضمن تبریک روز صنعت و معدن به همه صنعتگران و دست اندرکاران عرصه تولید ،بر ضرورت همکاری و تشریک‌ مساعی همگان بویژه صنعتگران ،دولت، ملت و مجلس محترم برای توسعه صنعتی کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ، مهندس مرتضی لطفی تصریح کرد روزملي صنعت و معدن فرصتي است تا با تبيين و معرفي دستاوردهاي صنعتي و معدني كشورعزيزمان ايران، نقش كليدي اين دو حوزه را در اقتصاد و تحقق اهداف بلندمدت كشور يادآور شويم. عرصه اي كه تلاشهاي تحسين برانگيز غيورمردان پولادين، چرخهاي موتورپيشرفت كشور را به حركت درآورده و با عزمي ملي و مديريتي جهادي به پيش ميرود.


وی گفت : ترديدي نيست كه تكيه بر توانمنديهاي صنعتي و معدني و زبدگي و پختگي نيروي انساني از اساسي ترين عناصر جريان توسعه اقتصادي محسوب ميشود. مجموعه ذخاير معدني غني و قابليتهاي صنعتي بالاي كشورمان، در كنار نيروي انساني توانمند، نه تنها به لحاظ كمي و كيفي قوس صعودي را در توليد منجر شده، بلكه سهم صادراتي بيشتر و ارزش افزوده بالاتري را نيز براي كشور  به ارمغان آورده و جايگاه ايران اسلامي را در منطقه و جهان پايدار و مستحكم كرده است.بهره مندي از هوشمندي و خلاقيت، شاه كليدي است كه درهاي موفقيت و پيشرفت را دربرابر عزم راسخ حماسه سازان عرصه صنعت و معدن گشوده و هدايت گر قطار پيشرفت وتوسعه در مسير صحيح آن بوده است.

مهندس لطفی افزود:این روز «روز صنعت و معدن» مهلتی است که باید در سایه آن ضمن توجه به نیازها و ضرورت‌های این بخش از اقتصاد کشور،به تقویت آن اهتمام ورزیم. بخش صنعت یکی از بخش‌های موثری است که با وجود زیرساخت‌های موجود، امکان ایجاد اشتغال دائم و جذب سرمایه فراوانی را داراست. بی‌تردیدیکی از درخشان‌ترین صفحات تاریخ انقلاب اسلامی، گام‌های موثر و پیشرفت‌های در خور تحسینی است که کشور در عرصه صنعتی به آن دست یافته و این جز در سایه تلاش فرزندان صنعتگر این مرز و بوم که عرصه خدمت را تلاش در بخش صنعت برگزیده‌اند، میسر نبوده است.

وی گفت:كسب این موفقيت‌هاي بي‌بديل، نشانه‌ همت بلند فرزندان برومند اين سرزمين است كه در پرتو مسئوليت‌پذيري، تعهد و تخصص توانسته‌اند، مجموعه صنعت و معدن كشور را با اتكا به خلاقيت و هوشمندي بي‌نظير خودبه سطح قابل توجهی ارتقاء دهند. ناگفته پیداست که در حال حاضر به رغم همه پیشرفت‌های محسوس و حمایت‌های موجود، همچنان صنایع با موضوعات عدیده‌ای مواجهند، مسائلی که رفع آن مساعدت تمامی ارکان تصمیم‌گیری اعم از دولت و مجلس و همچنین همراهی ملت راطلب می‌کند.

مدیر عامل شستا افزود : اين روز فرصت مناسبي است كه به مهم ترين موتور محركه اقتصاد يعني بخش صنعت و معدن نگاهي انديشمندانه شود چرا كه اين بخش به عنوان عامل مولداشتغال پايدار در افزايش توليد ناخالص ملي و در آمد سرانه نقش بسزايي دارد. بي‌گمان كسب موفقيت‌هاي بي‌بديل تلاشگران صنعت و معدن در بخش‌هاي دولتي و غيردولتي نشانه‌اي آشكار و مصداقي بارز از توسعه و پيشرفت چشمگير فرزندان برومند اين سرزمين است كه درپرتو مسئوليت‌پذيري منابع انساني متعهد و متخصص بدست آمده است و اينك مجموعه صنعت ومعدن كشور با اتكا به خلاقيت و هوشمندي بي‌نظير به‌گونه‌اي تحسين‌ برانگيز اوج كارآمدي نيروهاي توانمند داخلي را به اثبات رسانده‌ است .

وی تصریح کرد: بزرگداشت روز ملي صنعت و معدن مجالي است تا در پرتو منويات مقام معظم رهبري، سياستهاي اقتصاد مقاومتي را چراغ راه خويش قرار داده و باهمكاري و همراهي بخش دولتي و خصوصي با عزم ملي و مديريت جهادي در راستاي سند چشم انداز20 ساله و برنامه توسعه گام برداريم و در اين راه با تدبير و برنامه ريزي،مكانيزمهاي مناسبي را براي استفاده از ظرفيتها طراحي و تدوين كنيم و اصلاحات لازم را در حيطه عملكردها، به انجام رسانيم و فراموش نكنيم كه راه توسعه و پيشرفت ازمعبر درايت، تدبير، عقل و منطق ميگذرد و در اين مسير بايد از تجارب موفق سايركشورها بهره شايسته را ببريم.  

مهندس لطفی افزود:روز صنعت و معدن زماني است تا ضمن ارج نهادن به تلاشهاي بي وقفه و خستگي ناپذير تلاشگران اين عرصه، مسير خويش را براي كسب جايگاه نخست منطقه و پيشگامي در تحولات شتابنده بين المللي هموار كنيم و با استعانت ازخداوند قادر متعال، آغازگر فصل نويني باشيم كه اعتلاي ايران اسلامي و شكوفايي اقتصاد و تجارت از ثمرات شيرين آن باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد اینجانب برخود واجب و لازم میدانم تا روز بزرگ صنعت و معدن را به کلیه صنعتگران، مهندسان صنعتی و معدنی و نیز کارگران زحمتکش ،پرتلاش وغیرتمند صنایع کشور بویژه مجموعه معظم تامین اجتماعی ، شستا ، هلدینگها وشرکتهای تابعه تبریک گفته ، از خداوند سبحان توفیق روزافزون وموفقیت در سایه عنایت حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله و تحت زعامت رهبر فرزانه انقلاب برای ایشان مسئلت نمایم.

                                                                             


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی