حداقل

تعداد بازدید: 228 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
استاندار هرمزگان در نشست معرفی شرکت های قابل واگذاری شستا:اولویت واگذاری سهام شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی باید با مردم این استان باشد


استاندار هرمزگان در نشست معرفی شرکت های قابل واگذاری شستا:اولویت واگذاری سهام شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی باید با مردم این استان باشد

دکتر فریدون همتی در پنجمین نشست کشوری معرفی شرکت های قابل واگذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در هرمزگان، تحقق اصل 44 قانون اساسی را یکی از اولویت های دولت دوازدهم دانست و عنوان کرد: رئیس جمهور اعتقاد دارد که دولت هر چقدر بتواند حضور خود را در اقتصاد کم کند و تصدی گری امور این عرصه را به مردم واگذار نماید، اقتصاد کشور شکوفاتر و پویاتر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)وی با بیان اینکه شستا یکی از بزرگترین بنگاه های شبه دولتی کشور است، افزود: واگذاری شرکت های، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته که این امر یکی از اهداف و اولویت های دولت دوازدهم است.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: سیاست دولت بر این است که شرکت های دولتی و شبه دولتی از تصدی دولت خارج و به مردم واگذار شوند زیرا این واگذاری می تواند موجب شکوفایی بخش اقتصادی کشور شود.

همتی با تاکید بر اینکه اولویت واگذاری سهام شرکت های قابل واگذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در هرمزگان باید با مردم این استان باشد، تصریح کرد: در فاز دوم واگذاری شرکت های شستا که در استان هرمزگان هستند انتظار داریم واگذاری آنها با اولویت قرار دادن مردم این استان صورت گیرد، زیرا مردم هرمزگان علاقه مند به سهام داری در واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ استان هستند.

وی خاطر نشان کرد: واگذاری سهام شرکت ها در استان به هرمزگانی ها علاوه بر ایجاد انگیزه، موجب ایجاد ارتباط عاطفی و اقتصادی فی مابین مردم استان و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) خواهد شد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: این شرکت با واگذاری شرکت های اقتصادی زیر مجموعه خود علاوه براینکه چابک تر می شود، می تواند پروژه و طرح های جدید ایجاد و به مردم واگذار کند.

همتی به پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این پالایشگاه یکی از شرکت هایی است که شرکت شستا سهام دار آن است و فاز دوم آن با ارتقاء تولید 24 میلیون لیتر بنزین آماده بهره برداری است و تا پایان سال فاز سوم آن نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی بیان داشت: با بهره برداری از فاز سوم این پالایشگاه ظرفیت تولید بنزین آن به 36 میلیون لیتر خواهد رسید و موجب خودکفایی کشور و حتی صادرات این محصول نفتی خواهد شد.printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی