حداقل

تعداد بازدید: 477 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: ssicadmin
شرکت های شستا در بورس عرضه شده اند


شرکت های شستا در بورس عرضه شده اند

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: طرح واگذاری شرکت‌های تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)

 در بورس آنجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)  مرتضی لطفی در پنجمین نشست کشوری معرفی شرکت

 های قابل واگذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) دربندرعباس افزود: در مرحله نخست واحد‌های کوچک تولیدی در زمینه‌های تولید

 سیمان، دامپروری، پتروشیمی و داروسازی و ... با دو مدل مزایده و مذاکره به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی افزود: هدف از واگذاری‌ها اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوصی سازی و تامین نقدینگی برای حضور شستا در طرح‌های بزرگ ملی است. مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز در این نشست، بیان داشت: در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی و فراهم کردن زمینه لازم برای حضور بخش خصوصی، شستا تصمیم به واگذاری برخی شرکت های خود کرده است.

مرتضی لطفی افزود: در همین راستا برای شفاف سازی و فراهم کردن امکان واگذاری واحدهای وابسته به تامین اجتماعی به افراد دارای اهلیت، جلساتی با حضور استانداران و فعالان اقتصادی برگزار کردیم و این پنجمین نشست ما با فعالان اقتصادی در هرمزگان است.

وی تصریح کرد: شستا با 274 شرکت در قالب 9 هلدینگ در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی، معادن فلزی و غیر فلزی، عمران، حمل و نقل و سیمان مشغول فعال است که در هرمزگان پالایشگاه خلیج فارس با 49 درصد سهام یکی از بزرگترین بنگاه های شستا در این استان محسوب می شود که فاز دوم آن آماده بهره برداری است و موجب خودکفایی کشور دربخش بنزین و حتی صادرات فرآورده های نفتی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) اضافه کرد: بارویکرد سهام داری در برنامه راهبردی پنج ساله افق 1401 پیش بینی کرده ایم که این 9 هلدینگ به پنج هلدینگ تقلیل یابد.

لطفی اظهار داشت: در واگذاری ها تمهیداتی اندیشیده شده تا به راحتی انجام و اشتغال شاغلان نیز در این واحدها حفظ شود و امکان تبدیل تکنولوژی فعلی به تکنولوژی جدید همراه با تغییر وضعیت در تولیدات ایجاد شود. وی گفت: طی مذاکره با بانک رفاه کارگران به دنبال این هستیم تا از طریق این بانک به واحدهایی که واگذار می شوند سرمایه در گردش با سود پایین ارائه شود. مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) خاطرنشان کرد: امیدواریم آغازگر حذف رقابت با بخش خصوصی باشیم و میدان عملیات برای بخش خصوصی را بیشتر فراهم کنیم.

لطفی افزود: در راستای شفاف سازی همه شرکت های شستا در بورس عرضه شده تا مردم بتوانند به اطلاعات شرکت ها دسترسی داشته باشند.

وی بیان داشت: در ارتباط با واگذاری در حوزه نظام حسابرسی با سازمان بازرسی کل کشور همکاری می کنیم تا در بهترین شرایط و با شفافیت واگذاری شرکت ها انجام شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با بیان اینکه شستا به دنبال این است که از بنگاه داری خارج شده و اصلاح ساختاری داشته باشد، عنوان کرد: در تلاش هستیم که شرکت های کوچکی که در یک حوزه تولید محصول فعالیت دارند را ادغام کنیم و در این راستا برای اولین بار شرکت های نفت و گاز موجود در حوزه وزارت کار را ادغام می کنیم تا شرکت های بزرگ بین المللی ایجاد شوند.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گفت: فاز دوم و سوم تولید بنزین در پالایشگاه میعانات گازی نفت ستاره خلیج فارس تا پایان

 امسال به بهره برداری می‌رسد.

49 درصد از سهام پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس متعلق به شستا است.

لطفی افزود:با سرمایه گذاری شستا بزودی پایانه‌های صادراتی قیر در استان هرمزگان آغاز می‌شود.

وی گفت: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی 274 طرح شرکت در کشور با ارزش ۲۰۱ هزار میلیارد تومان دارد.printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی