حداقل

تعداد بازدید: 303 تعداد نظرات ارسالی: 1 نویسنده: ssicadmin
مهندس لطفی در دیدار نوروزی با مدیران شرکت های تابعه: شاخص‌های عملکردی شستا در مقایسه با سال گذشته مثبت است/ رشد سود76 درصد از شرکت‌های تحت مدیریت شستا

مهندس مرتضی لطفی: 

شاخص‌های عملکردی شستا در مقایسه با سال گذشته مثبت است/ رشد سود76 درصد از شرکت‌های تحت مدیریت شستا 
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) از رشد سود 76 درصد از شرکت‌های تحت مدیریت این شرکت خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)مهندس لطفی گفت: شاخص‌های عملکردی شستا در مقایسه با سال گذشته مثبت است که این حاصل تلاش و انسجام مدیریت و همکاران ما درشستا است. البته این گفته به این معنا نیست که ما امانت‌دارخوبی برای ذخایری که در امانت ما هستند بوده‌ایم.امیدواریم با استفاده از برنامه‌های راهبردی که برای سال جدید توسط هیات مدیره مطرح شده با بهره‌وری بالاتر پیش برویم. 

وی افزود: ما سال گذشته در حوزه فروش در مقایسه با سال 95 که 21 هزار و 95 میلیارد فروش داشتیم 23 هزارو 800 میلیارد فروش داشته‌ایم که این نشان‌دهنده 16 درصد رشد نسبت به سال گذشته است. 76 درصد شرکت‌های تحت مدیریت مارشد سود داشته‌اند. 

وی تاکید کرد: سال پیش رو مبنای ارزش‌گذاری برای مدیران سودافزایی است که ایجاد می‌کنند برای شرکت‌هایی که اهداف پیش بینی شده برای آنها را نتوانسته‌انداجرا کنند باید برنامه جدیدی بنویسیم. ما طی شش‌ماه گذشته توانسته‌ایم تمامی هیات‌مدیره‌ها را تثبیت کنیم و در این ایام توانسته‌ایم هیات‌مدیره هلدینگ‌ها را تثبیت کنیم و تا قبل از شروع کار هیات‌مدیره جدیدهیچ هلدینگی نبود که هیات‌مدیره تثبیت شده و یا تکمیل شده داشته باشد. 

در آیین نامه انتصابات و تغییر و تثبیت آنها تلاش کردیم باحفظ حاکمیت شرکتی از نظرات افراد منتخب و مورد اعتماد هیات مدیره شستا استفاده کنیم وفکر می کنم بیش از 100 نفر را با پیشنهاد این افراد بارویکرد نگاه به درون در قالب جوانگرایی ، شایسته سالاری و نخبه گرایی تغییر دادیم ودر این راستا بیش از 70 درصد نیروها و مدیران جدید از افراد درون سازمان هستند. 

وی تصریح کرد: اصلاح ساختار مالکیتی پس از سه دهه از تاسیس شستا را براساس برنامه های راهبردیمان شروع کرده ایم شرکت هایی راکه در قالب برنامه های راهبردی نیستند داریم خارج میکنیم. 

به منظور رقابت با شرکت های خصوصی توانسته ایم بعضی هلدینگها را ادغام کنیم و اگر اصلاح ساختار دارد پیشنهاد می شود مدیران و کارگران شرکت های شستا نباید نگران امنیت شغلی باشند. 

وی افزود: کمیته های اصلاح ساختار و مالکیت تشکیل داده ایم و جلسات سه جانبه ای را با مدیران استانی و فعالان اقتصادی برگزار کرده ایم از این طریق هم شستا را معرفی کردیم و هم کمیته یاد شده توانسته کار خود را به خوبی پیش ببرد. 

لطفی گفت: امیدواریم همت و انسجام جدی در حوزه مدیریت شرکت ها و هلدینگ ها داشته باشیم تا در سال آینده اصلاح ساختار به نحو مطلوب انجام شود وبا خروج شرکت هایی که بیرون از برنامه های راهبردی ما هستندو بخش خصوصی توانایی مدیریت آنها را دارد زمینه ورود را به پروژه های بزرگ برای ارزش آفرینی و اشتغالزایی راه بیابیم. 

مدیرعامل شستا خاطر نشان کرد ایران سازه ، پارس سازه و ایوان بهشت سه شرکتی هستند که آنها را ادغام کرده ایم و از این طریق توانسته ایم بخشی از سرمایه ها و نیروهایمان را آزاد کنیم . هلدینگ انرژی را در نفت و گاز ادغام کرده ایم بنا داریم باسیاست خروج از 9 فعالیت در پنج هلدینگ متمرکز شویم و در قالب آن پنج هلدینگ ارزش آفرینی و ادغام را انجام دهیم و با ادغام شرکت های بزرگ در حوزه نفت ، دارو و فولاد حضور در رقابت های بین المللی را برای ما ترسیم می کند. 

لطفی افزود: با توجه به توصیه مقام معظم رهبری به حمایت ازکالای ایرانی برای سال پیش رو ما هم به عنوان یک بنگاه اقتصادی تولید کننده و مصرف کننده این مساله را که منافع فراوانی هم دارد مد نظر قرار بدهیم کیفیت و مرغوبیت در زمینه تولیداتمان از جمله برنامه هایی است که باید برای آن تلاش کنیم. 
وی تاکید کرد همه عزیزان درون سازمان باید از تولیدات داخلی استفاده کنند و استفاده از تولیدات خارجی را کنار بگذارند مصرف کالای داخلی باعث توسعه اشتغال وجلوگیری از قاچاق می شود. 


وی اظهار داشت: بنا داریم در حوزه سرمایه گذاری در سه الی چهار صنعت متمرکز شویم برای مثال در حوزه دارویی می خواهیم 2 هزار میلیارد برای ارتقای سقف دارویی ایجاد کنیم و در ارتباط با داروی مورد مصرف سرطانی ها می خواهیم در بخش شیمیایی آن ورودکنیم همچنین بنا داریم از طریق فروش دارایی ها به خصوص املاک و مستغلات که براساس برآورده های اولیه 800میلیارد تومان سرمایه در این حوزه داریم در زمینه ایجاد واحداث بزرگراه ها و آزادراه ها ورود کنیم و این یکی از سیاستهای راهبردی ماست. اصلاح ساختار مالکیتی هم جزو اولویت‌های ما است. البته در سال گذشته ضررهایی هم کرده‌ایم از بعضی مدیران و مسوولان زیر مجموعه های شستا می خواهیم که با تصمیم گیری ها و برنامه‌های مدیران هلدینگ‌ها و شرکت‌ها هماهنگ باشند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد

کلیه حقوق این سایت متعلق است به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی